0

ملاقات با ایوب شیری

بازدید 12«ملاقات» روایتی است کوتاه از کسانی که روزگارشان محدود به یک چهاردیواری است به نام زندان. در هر بخش از این رشته برنامه به ملاقات یکی از کسانی می‌رویم که از سوی سازمان‌های حقوق بشری «زندانی سیاسی- عقیدتی» خوانده می‌شوند.

فعال مدنی است و در تبریز زندگی می‌کند. حالا شش هفته‌ای می‌شود که کرکره مغازه‌اش پایین است و چراغ آن خاموش. مغازه کوچکی که در آن به تعمیر وسایل برقی می‌پرداخت اما حالا همه آن لوازم زیر گرد و غبار کدر شده‌اند بی آن که کسی سراغشان را بگیرد.

ایوب شیری ۴۰ سال دارد٬ علاقمند به فوتبال است اما بیش از فوتبال به مردم سرزمینش عشق می‌ورزد. مردمی که می‌خواهند آزادانه زندگی کنند٬ از حقوق شهروندی خود برخوردار باشند و به زبان مادری بخوانند و بنویسند و بیاموزند.

این فعال مدنی که یکی از بازداشت‌شدگان اعتراض‌های آبان ۹۸ است٬ طی سال‌های گذشته هم بارها بازداشت و زندانی شده است.

ایوب شیری ۲۶ آبان ۹۸ توسط مامورین اداره اطلاعات تبریز بازداشت شد٬ بازداشتی که بیش از سه ماه به طول انجامید. پس از ۱۰۲ روز تحمل سلول انفرادی و فشارهای روحی او با وثیقه‌ای ۶۰۰ میلیون تومانی موقتا آزاد شد.

*** اطلاعات موجود در این فایل صوتی، مربوط به زمان تهیه، تدوین و انتشار آن است و امکان دارد وضعیت زندانی سیاسی و عقیدتی موردنظر در این گزارش، هم اکنون​ با آنچه در این برنامه، شنیده یا می‌شنوید، تغییر کرده باشد.Source link

برچسب‌ها:, , ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :