0

رضایت ماله کشان رژیم از ربودن رپر معترض/توییتر صفحه توماج صالحی را مسدود کرد

بازدید 266


توماج صالحی خواننده رپ اعتراضی دوشنبه ۲۲ شهریورماه توسط ۱۲ سرکوبگر رژیم ربوده شد. ترانه‌های اعتراضی «سوراخ موش»، «ترکمنچای» و «انار» از ساخته‌های او، بسیار شناخته شده و و مورد توجه افکار عمومی قرار گرفته و حتا گفته می‌شود دلیل بازداشت او ترانه‌ی «سوراخ موش» است که در آن به وابستگان و ماله کشان و لابیگران رژیم اسلامی حاکم بر ایران هشدار داده می‌شود که به دنبال «سوراخ موش» باشند.

درست در زمانی که ⁧‫توماج صالحی‬⁩ توسط رژیم ربوده شده، فرناز فصیحی به اصطلاح خبرنگار نیویورک تایمز که پیشتر ربودن روح الله زم را نیز ستایش کرده بود در توییترش نوشت‌: «تهدید به مرگ در آهنگ، ویدیو و یا توییت، جرم محسوب میشود». همچنین حسین درخشان در مورد ⁧‫توماج صالحی‬⁩ در توییتر نوشت: «تهدید به مرگ در آهنگ یا موارد دیگر، جرم است. ‏قانون ایالات متحده: تهدید به مرگ در یک آهنگ رپ می‌تواند تهدید جنایی و یا تهدید علیه قربانی جنایت محسوب شود، حتی اگر قربانی هرگز آهنگ را نشنود». الهه هیکس به اصطلاح «فعال حقوق بشر» با ریتوییت کردن توییت فرناز فصیحی نوشت: «تهدید به مرگ در خواندن یک شعر و انتشار یک ویدئو در همه کشورهای قانونمند جرم محسوب می‌شود‌».

در متن این ترانه آمده است: «ژورنالیست بازاری، مخبر دوزاری، هنربند درباری، سوراخ موش بخر؛ مامور، معذور، از بالا دستور، جلاد مجبور، سوراخ موش بخر…سوپاپ اطمینان، منسوب بی‌اختیار، اصلاحطلب حزب باد، سوراخ موش بخر…صادراتی، نایاکی، زیرو رو کش، چارتایی، بده هرچی دلار داری سوراخ موش بخر…»

توماج صالحی که به نام هنری «توماج» از دی‌ماه ۹۸ در رپ اعتراضی و با مضامین سیاسی و اجتماعی روز آثار خود را انتشار داده، صفحه توییتری داشت که پس از ربوده شدنش، توسط توییتر مسدود شد.Source link

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
Enter Captcha Here :