The news is by your side.

اپل واچ: آیا همه ساعت هوشمند لازم دارند؟

0


اپل واچ

منبع تصویر، BBC World Service

توضیح تصویر،

آیا “اپل واچ” می‌تواند نقش زیورآلات را بازی کند؟

استیو جابز مدیر عامل درگذشته اپل با تی شرت سیاه، شلوار جین و کفش‌های ورزشی همیشگی‌اش، بارها و بارها مردم را متقاعد کرد تا برای خرید دستگاهی سر و دست بشکنند که پیش از آن اساسا کمبودش را حس نمی‌کردند.

حالا جانشین او تیم کوک سعی کرده راه او را با معرفی یک ساعت هوشمند ادامه دهد. ساعتی که اپل امیدوار است باعث شود بالاخره مردم را به استفاده از محصولات الکترونیکی پوشیدنی ترغیب کند.

اما آیا امکانات و جذابیت‌های “اپل واچ” آنقدر هست که بتواند تکانی به این بازار نه چندان گرم بدهد؟

جیمز مک‌کوئیوی، تحلیلگر شرکت تحقیقاتی فورستر که رونمایی از آی فون و آی پد را تجربه کرده، خوشبین است.

او به بی بی سی گفته: “فکر می‌کنم این به وضوح یکی از همان لحظات است”.

او تصور نمی‌کند کسانی که این ساعت را می‌خرند و به دست می‌بندند آن را به عنوان یک “ساعت” ببینند. “مردم می‌دانند به ساعت احتیاج دارند، می دانند به تلفن هوشمند نیاز دارند، و اپل ترکیبی از این دو فراهم کرده که از هر کدام از آنها بهتر است.”

با این حال او می‌پذیرد اپی که خرید این ساعت را به تنهایی توجیه کند، برای این ساعت معرفی نشده است. اپل در مقابل “مجموعه‌ای از امکانات مفید” را برای کسانی که در حال حاضر زمان زیادی را هر روز با گوشی‌هایشان سر می‌کنند، گردهم آورده است.

به نظر او هدف این ساعت جذب کسانی که هنوز وارد دنیای دیجیتال نشده‌اند، نیست بلکه آینده این دنیا را به کسانی که همین حالا کاملا غرق دنیای دیجیتال شده‌اند نشان می‌دهد.

منبع تصویر، BBC World Service

توضیح تصویر،

صاحبان “اپل واچ” می‌توانند با نزدیک کردنش به صندوق، پول پرداخت کنند

اپل هم البته برای تبلیغ این ساعت، مخالفان فناوری یا تازه‌واردان به این دنیا را مخاطب قرار نداده است.

این ساعت فقط با آی فون کار می‌کند و از نظر امکانات، کمتر کاری را بیشتر از خواهر بزرگش انجام می‌دهد.

به جز این، هیچکدام از امکانات این ساعت انقلابی یا منحصر به اپل نیستند. حسگرهایی که ضربان قلب را اندازه می‌گیرند شاید دقیق‌تر باشند اما پیش از این چندین اپ در آی فون امکان مشابهی را فراهم می‌کردند.

امکان پرداخت پول، تنها با نزدیک کردن به صندوق هم همین حالا در اروپا با کارت‌های بانکی یا اعتباری عملی است.

شاید رابط کاربری یا نحوه تعامل کاربر با این دستگاه بزرگترین ابداعش باشد، آن هم به لطف پیچی که به کاربر امکان می‌دهد بین اپ‌ها چرخ بزند و همینطور نمایشگری که شدت و ضعف لمس کردن را تشخیص و بر اساس آن فرامین متفاوت را اجرا می‌کند.

هرچند برای بعضی‌ شاید ارسال پیام یا خواندن پیامک‌ روی این ساعت، پر دردسرتر از نگاه انداختن به گوشی هوشمندشان باشد.

عرضه این ساعت در دو اندازه و تنوع بندهایش در کنار طراحی شیک و زیبایی که از اپل انتظار می‌رود، بخت این که “اپل واچ” مورد پسند طیف وسیع‌تری از کاربران قرار گیرد را بیشتر می‌کند. با این حال باید دید آیا همه این‌ها برای جذب خریدارانی فراتر از “طرفداران همیشه وفادار” به این شرکت، کافی است؟منبع اصلی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Cameroon jails transgender women for 'attempted homosexuality'Dyson leak row: Don't lock ministers in ivory towers, says senior ToryTalking Horses: Havlin appeals against 21-day ban for Lingfield rideWorld can bring Covid-19 pandemic under control in ‘matter of months,’ WHO chief saysChelsea and Manchester City to withdraw from European Super LeagueIs Alibaba's fate a warning to China’s tech giants?RT’s Boom Bust looks at buzzy Reddit stocks as WallStreetBets retail trading mania continues‘Increasingly difficult’ to extend Iran monitoring agreement, UN nuclear watchdog chief saysStrong 6-magnitude quake strikes near Indonesian coast – USGSHouse prices jump 9.5% as buyers seek larger homes, Halifax saysApple v Epic: Tim Cook takes the stand in Epic legal rowTeenage Fanclub’s Norman Blake: ‘My first band was the Spanking Newts’US business eager to operate in Russia, but pulled out of it by the ears – PutinUN chief pleads for ‘immediate de-escalation’ in Gaza & Israel after Tel Aviv reportedly rebuffs Egyptian ceasefire planRenewables dominate the headlines, but oil and gas remain kingEU did not renew its order for AstraZeneca Covid-19 jabs beyond June, bloc’s vaccines boss saysBelarus plane diversion: Putin plays down crisis at talks with LukashenkoRussia: we’ll leave International Space Station and build our ownChannel crossings: Patel calls on social media companies to take down videosEmergency shutdown reported at Iranian nuclear plant, officials say power facility offline for ‘technical overhaul’