The news is by your side.

بیل و ملیندا گیتس پس از ۲۷ سال زندگی مشترک جدا شدند؛ فعالیت‌های خیریه آن‌ها ادامه می‌یابد

0بیل گیتس، بنیانگذار شرکت مایکروسافت و یکی از ثروتمندترین میلیاردرهای جهان و همسرش ملیندا پس از ۲۷ سال زندگی مشترک طلاق می‌گیرند ولی تصمیم دارند فعالیت‌های خیریه مشترک را ادامه دهند.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس یکی از فعالترین و با نفوذترین موسسات خیریه در عرصه بهداشت جهانی است و طی دو دهه اخیر بیش از ۵۰ میلیارد دلار در این زمینه هزینه کرده است.

این بنیاد علاوه بر حمایت مالی از برنامه ریشه‌کنی مالاریا و فلج اطفال، در زمینه تغذیه کودکان و تولید واکسن نیز فعالیت‌های گسترده‌ای داشته است و پارسال نیز ۱.۷۵ میلیارد دلار به برنامه‌های مقابله با ویروس کرونا کمک کرد.

بیل و ملیندا گیتس هنگام ارائه درخواست طلاق به مراجع قضایی در شهر سیاتل گفتند که زندگی مشترک آن‌ها از نظر قانونی به پایان رسیده است ولی در مورد تقسیم اموال و دارایی خود به توافق رسیده‌اند.

بیل گیتس که ۶۵ سال دارد با ملیندا گیتس ۵۶ ساله پس از استخدام او در شرکت مایکروسافت آشنا شد و آن‌ها در ژانویه ۱۹۹۴ در هاوایی ازدواج کردند.

این دو در بیانیه‌ای مشترک که در حساب توئیتر هر دو منتشر شد گفتند: «پس از مدت‌ها فکر کردن و کار روی رابطه خود به این نتیجه رسیده‌ایم که به زندگی مشترک پایان دهیم. معتقدیم که در مرحله بعدی زندگی نمی‌توانیم به عنوان یک زوج به رشد یکدیگر کمک کنیم. از همه می‌خواهیم که در این شرایط جدید به حریم خصوصی خانواده ما احترام بگذارند».

در متن درخواست طلاق ذکر شده که این زوج فرزند خردسال ندارند. کوچکترین فرزند آن‌ها اخیرا به سن ۱۸ سالگی رسیده است.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس که در سال ۲۰۰۰ تاسیس شد بزرگترین موسسه خیریه آمریکا و یکی از بزرگترین موسسات خیریه جهان است و براساس گزارش حسابداری که سال گذشته در وبسایت بنياد منتشر شد، دارایی آن در پایان سال ۲۰۱۹ حدود ۴۳ میلیارد دلار بوده است.

طبق اطلاعات مندرج در این وبسایت، در فاصله سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۸ این زوج بیش از ۳۶ میلیارد دلار به این بنیاد اهدا کرده‌اند.

بنیاد گیتس نیز در بیانیه جداگانه‌ای گفت که این زوج کماکان به طور مشترک ریاست این موسسه را برعهده خواهند داشت. در بخشی از این بیانیه گفته می‌شود: «آن‌ها به طور مشترک به فعالیت خود در زمینه تعیین استراتژی بنیاد، ترویج اهداف و ترسیم خطوط کلی فعالیت آن ادامه خواهند داد».

اناند گیریدهاراداس، نویسنده کتاب «برندگان همه چیز را تصرف می‌کنند» و یکی از منتقدان نفوذ ابرمیلیاردرها در عرصه‌های عمومی نظیر بهداشت و آموزش و پرورش، به خبرگزاری رویترز گفت: «طلاق بیل و ملیندا گیتس فراتر از پایان یک زندگی مشترک است و علاوه بر عرصه تجارت روی آموزش و پرورش، بهداشت عمومی، جامعه مدنی، فعالیت‌های خیریه و ورای آن تاثیر خواهد گذاشت. چون جامعه ما مرتکب یک اشتباه عظیم شده و به ثروت‌های بزرگ اجازه داده است که شبیه حکومت‌ها رفتار کرده و وارد عرصه‌های گوناگون زندگی اجتماعی شوند».

بیل گیتس در سال ۱۹۷۵ همراه یکی از دوستان دوره دبیرستان خود به نام پل آلن شرکت مایکروسافت را تاسیس کرد. او در سال ۲۰۰۰ و پس از يک دوره طولانی از مقام مدیرعاملی شرکت مایکروسافت کناره‌گیری کرد تا روی فعالیت‌های خیریه بنیاد گیتس تمرکز کند.

او تا سال ۲۰۲۰ ریاست هیئت مدیره این شرکت را برعهده داشت.

براساس جدیدترین گزارش مجله فوربس در مورد ثروتمندان جهان، بیل گیتس با ۱۲۴ میلیارد دلار دارایی در رتبه چهارم قرار دارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز/ش.ر/ک.رمنبع/a>

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

‘Worst version of Groundhog Day ever’: Two Distant Strangers, the Oscars short inspired by George FloydCollege investigating instructor after she told students she’s ‘sick’ of talking about Black Lives MatterIsrael-Gaza violence: Calls to protect civilians as conflict enduresLeon: Billionaire Issa brothers buy fast food chainSaudi deal for Joshua-Fury ‘Battle of Britain’ superfight is a soulless step and sucker punch for UK fans‘AOL and Yahoo still exist?’ Private-equity firm Apollo agrees to buy two relics of early internet days for $5 billionFélix Verdejo: Pro boxer charged with killing pregnant loverWolves v Sheffield United: Premier League – live!'I pay more than £9,000 a year for my season ticket'S&P keeps outlook for India’s sovereign rating stable despite Covid-19 risks to economic growthBiden announces US plan to donate 25 million doses of coronavirus vaccine with the rest of the worldPolice expand use of overdose life-saver drug NaloxoneLeon Edwards faces ANOTHER fight postponement as injury forces Nate Diaz out of May UFC showdownMacron's blunt style may harm bid for new African chapterCaitlyn Jenner opposes trans girls in women's sports as unfairMusic fans still holding tickets to thousands of postponed showsDaniel Morgan case: 'I don't accept Met apology over my dad's murder'Iran exports 500,000 barrels of oil per day despite US sanctionsTurkey president Erdogan vows to solve 'sea snot' outbreakThree people die in Scotland from adverse effects of Covid-19 vaccines, official data shows